комунальне підприємство
Телекомпанія "прилуки"

Ремонт дороги Р-67 Ніжин-Прилуки-Пирятин – на завершальному етапі

Голова Чернігівської ОДА Анна Коваленко та начальник Служби автомобільних доріг у Чернігівській області Роман Сміяненко оглянули сьогодні хід робіт на одному з об’єктів “Великого будівництва” – дорозі Р-67 Ніжин-Прилуки-Пирятин. Ремонт цього автошляху розпочали минулого року. Проєкт, вартість якого майже півтора мільярда гривень, розрахований на два роки.

Під час брифінгу, що відбувся біля мосту через річку Остер, де якраз проводяться ремонтні роботи, голова ОДА зазначила, що невдовзі сполучення між містами Ніжин та Прилуки буде комфортним: поточний середній ремонт на цьому відрізку виконується вперше за 50 років. Загальна протяжність ремонтованої ділянки — майже 75 кілометрів. Оновлення охоплює відрізок дороги між Ніжином та Прилуками.

Ремонт розпочали у 2020 році. Тоді були проведені основні роботи з покриттям на ділянці від Прилук до Ніжина протяжністю близько 50 км. Другий етап, запланований на цей рік, передбачає оновлення об’їзної Ніжина. Проєкт також передбачає облаштування сучасної дорожньої інфраструктури, встановлення енергозберігаючого освітлення та відеокамер у населених пунктах. Окремий пункт проєкту — оновлення семи мостових переходів на дорозі.

— Цей об’єкт «Великого будівництва» надзвичайно важливий для області, адже дорога не тільки з’єднує Північний, Центральний та Південно-Східний регіони України, а й є найкоротшим виходом з центральної України до країн Балтії, — підкреслила Анна Коваленко. — Ми бачимо, що ремонт проводиться з підсиленим вирівнюванням, а товщина нового покриття проїзної частини становить близько 40 см, що дозволить витримувати великовагове транспортне навантаження.

Голова облдержадмінінстрації зазначила, що підрядник встановленням гарантійних термінів від 5 до 10 років в залежності від виду ремонту гарантує якість робіт. І готовий в разі пошкодження дорожнього покриття за власний кошт усунути всі пошкодження.

До речі, за кілька місяців на оновленій дорозі (а саме у Талалаївці Ніжинського району) має запрацювати WIM-майданчик для зважування вантажівок у русі. Вартість встановлення комплексу — близько 17 мільйонів гривень. Подібний комлекс вже функціонує на трасі М-01 біля Кіптів, зважування вантажівок там проводиться з березня.

У 2021 році заплановано оновлення й інших ділянок траси Р-67. Наразі оголошені тендери на ремонт ділянок Чернігів-Ніжин та від Прилук до межі з Полтавською областю.

Нагадаємо, цьогоріч на Чернігівщині в рамках Програми Президента України «Велике будівництво» всього планується відремонтувати 182 кілометри доріг державного значення.

ВIДПОВIДАЛЬНIСТЬ ТА ЗОБОВ`ЯЗАННЯ
Редакція може не поділяти точку зору авторів і не несе відповідальності за зміст републікованих матеріалів.
ШАНОВНІ КОМЕНТАТОРИ! Редакція веб-сайту не має намірів обмежувати свободу слова, але залишає за собою право видаляти висловлювання з уживанням нецензурної лексики та образ на адресу авторів матеріалів і їх фігурантів.