комунальне підприємство
Телекомпанія "прилуки"

Три місяці до режиму «без паперів»

Нещодавно у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який запроваджує режим paperless та дозволяє надавати більшість публічних послуг онлайн. Проєкт закону підписала рекордна кількість депутатів — 117. Вже 2 червня Комітет цифрової трансформації рекомендував Верховній Раді підтримати цей цифровізаційний законопроєкт.

До сьогодні в більшості законів України надання чи отримання публічних послуг передбачало використання лише паперових документів та заяв. Це заважало цифровій трансформації країни. Однак з осені 2021 року державні органи не матимуть права вимагати паперові документи для надання послуг, якщо ця інформація вже є в реєстрі.

Зокрема, на законодавчому рівні вперше закріплюється поняття «автоматичного режиму надання електронної послуги». Завдяки цьому послуги в Україні стануть більш прозорими та без участі чиновника. Також вводяться терміни «електронна публічна послуга», «комплексна електронна публічна послуга», «публічна послуга» тощо, встановлюються особливості їх надання.

Мінцифра спільно з Міністерством юстиції вже реалізує експериментальний проєкт із реєстрації ФОП в автоматичному режимі без участі державного реєстратора. За період із 17 травня 2021 року було успішно зареєстровано 3156 ФОП. Прийняття законопроєкту про paperless дозволить Мінцифрі впроваджувати ще більше електронних послуг в автоматичному режимі. А до кінця 2023 року Мінцифра планує оцифрувати 100% державних послуг.

ВIДПОВIДАЛЬНIСТЬ ТА ЗОБОВ`ЯЗАННЯ
Редакція може не поділяти точку зору авторів і не несе відповідальності за зміст републікованих матеріалів.
ШАНОВНІ КОМЕНТАТОРИ! Редакція веб-сайту не має намірів обмежувати свободу слова, але залишає за собою право видаляти висловлювання з уживанням нецензурної лексики та образ на адресу авторів матеріалів і їх фігурантів.